Weer in Bolivia in juli - temperatuur, regen en is het een goede reistijd?
Het weer in juli in het kort
- Temperatuur overdag
- 24°C
- Temperatuur 's nachts
- 4°C
- Daglengte
- 11h05min
- Kans op regen
- 1%
Een overzicht voor het land. Het weer kan per stad en regio verschillen.
Een week vakantie: Bolivia in juli - temperatuur en regen
Vergelijk bestemmingen en bekijk hoeveel dagen van een gemiddelde reis binnen jouw gewenste temperatuurbereik vielen, met minder dan 1 mm neerslag per dag.
Geen passende bestemming gevonden.
Sucre in juli: Bezienswaardigheden bezoeken
1981-2025Temperatuur overdag 18-28°CNeerslag per dag Minder dan 1 mm
Weekgemiddelde; gebruikelijk aantal dagen: 5-7
van de onderzochte weken
van de onderzochte weken
Hoeveel passende dagen waren er per week?
Elke staaf toont het aandeel van de onderzochte weken.
Wanneer op reis? Vergelijk de maanden
Gemiddeld aantal passende dagen per weekHet hoogste gemiddelde viel in augustus: 5,9 passende dagen per week.
Bolivia in juli: waar komen deze omstandigheden het vaakst voor?
Vergelijking van 10 steden en regio's voor de gekozen omstandigheden.
Hete dagen en warme nachten in juli
Daalt de temperatuur bij hitte tot onder 20°C?
Geen van de 1.395 dagen bereikte 30°C. Er zijn dus geen hete dagen om te vergelijken, maar warme nachten kunnen wel voorkomen.
* Een warme nacht wordt hier weergegeven door een dagelijks minimum ≥20°C. Maximum en minimum horen bij dezelfde dag, niet specifiek bij de nacht na een bepaalde hete dag.
Hoeveel kan de temperatuur in een week veranderen?
Bekijk naast de middagtemperatuur ook de koelere uren.
Hoe vaak wordt het van de ene op de andere dag kouder?
42%van de weken met een daling van het dagmaximum van minstens 5°C op de volgende dag
Neem een extra laag mee voor koelere dagen. Een flinke afkoeling kwam in een aanzienlijk deel van de onderzochte weken voor.
De bereiken zijn het 20e-80e percentiel van minima en maxima over hele weken, geen grenzen van een verwachting. Afkoeling vergelijkt opeenvolgende dagmaxima, niet dag en nacht.
Vergelijk alle bestemmingen
| Stad of regio | Dagen die bij je plannen passen | Minstens 5 passende dagen | Alle 7 dagen passen |
|---|---|---|---|
| Sucre | 5,6 / 7 | 80% | 32% |
| Oruro | 0,1 / 7 | 0% | 0% |
| Santa Cruz de la Sierra | 2,9 / 7 | 23% | 7% |
| La Paz | 0 / 7 | <1% | 0% |
| Cobija | 1,5 / 7 | 12% | 3% |
| Cochabamba | 6,3 / 7 | 92% | 58% |
| Potosí | 1,4 / 7 | 9% | 2% |
| Riberalta | 0,8 / 7 | 3% | 1% |
| Camiri | 3,1 / 7 | 25% | 4% |
| Tarija | 4 / 7 | 48% | 18% |
Waar komen de cijfers vandaan?
De analyse omvat 1.125 volledige perioden van 7 dagen, van 1.125 mogelijke perioden, uit 45 jaar (1981-2025) voor Sucre. Elke week valt volledig binnen de gekozen maand. Overlappende weken zijn geen onafhankelijke steekproeven. Onvolledige weken tellen niet mee.
Een passende dag heeft een maximumtemperatuur binnen het gekozen bereik, inclusief de grenswaarden, en minder dan 1 mm neerslag. Een klein beetje neerslag blijft mogelijk. Het gebruikelijke bereik is het 20e-80e percentiel van het aantal passende dagen per week. Bij dagpercentages telt elke kalenderdag eenmaal; categorieën kunnen overlappen.
NASA POWER levert dagelijkse MERRA-2-rastergegevens per locatie, geen metingen van een stadsweerstation of oppervlaktegemiddelde voor het land. Dit zijn historische frequenties, geen verwachting of maat voor de nauwkeurigheid daarvan. Bewolking, wind, luchtvochtigheid, zeetemperatuur en veranderingen binnen een dag tellen hier niet mee. De vergelijking beoordeelt niet de veiligheid van buitenactiviteiten. Controleer voor vertrek de actuele verwachting. NASA POWER Daily API.
Historische frequentie, geen verwachting voor jouw reisdata.
Weer in Bolivia in juli: ontwikkeling van 1981 tot 2025
Van 2016 tot 2025 bedroeg het gemiddelde maximum overdag 21,3°C, 1,2°C warmer dan in 1981-1990. 2022 was het warmst (23,1°C) en 1992 het koelst (18,8°C).
Hoe vergelijkbaar is het weer in juli van jaar tot jaar?
In 93% van de vergeleken jaren lagen de temperatuur en het aantal neerslagdagen dicht bij de gebruikelijke maandwaarden.
Vergelijkbaar betekent een gemiddeld dagmaximum binnen 2°C en een aantal neerslagdagen binnen 3 dagen van de medianen voor 1991-2020. Dit meet historische gelijkenis, niet de nauwkeurigheid van een verwachting.Temperaturen overdag in juli: jaar voor jaar
Maandgemiddelde van de dagelijkse maximumtemperatuur: vergelijk afzonderlijke jaren en de langetermijnontwikkeling.
Blauwe band: het 20e-80e percentiel van maandgemiddelden in 1991-2020. De dikkere lijn toont het gemiddelde van vijf opeenvolgende jaren. De uitgelichte waarden gelden voor hele maanden, niet voor dagrecords.
Bekijk de temperaturen voor alle jaren
| Jaar | Gemiddeld dagmaximum | 5-jarig gemiddelde |
|---|---|---|
| 1981 | 19,8°C | - |
| 1982 | 21,1°C | - |
| 1983 | 20,9°C | - |
| 1984 | 20°C | - |
| 1985 | 19,7°C | 20,3°C |
| 1986 | 19°C | 20,1°C |
| 1987 | 21,1°C | 20,1°C |
| 1988 | 20,2°C | 20°C |
| 1989 | 20°C | 20°C |
| 1990 | 19,1°C | 19,9°C |
| 1991 | 21,5°C | 20,4°C |
| 1992 | 18,8°C | 19,9°C |
| 1993 | 19,9°C | 19,9°C |
| 1994 | 20,9°C | 20°C |
| 1995 | 21,7°C | 20,6°C |
| 1996 | 19,7°C | 20,2°C |
| 1997 | 22,1°C | 20,9°C |
| 1998 | 22°C | 21,3°C |
| 1999 | 19,9°C | 21,1°C |
| 2000 | 19,6°C | 20,7°C |
| 2001 | 21,2°C | 21°C |
| 2002 | 18,9°C | 20,3°C |
| 2003 | 20,6°C | 20°C |
| 2004 | 20,5°C | 20,2°C |
| 2005 | 21,1°C | 20,5°C |
| 2006 | 21,7°C | 20,6°C |
| 2007 | 20,6°C | 20,9°C |
| 2008 | 21,3°C | 21°C |
| 2009 | 21°C | 21,1°C |
| 2010 | 21,1°C | 21,1°C |
| 2011 | 20,8°C | 21°C |
| 2012 | 21,1°C | 21,1°C |
| 2013 | 21,2°C | 21°C |
| 2014 | 21,3°C | 21,1°C |
| 2015 | 20,8°C | 21°C |
| 2016 | 22,3°C | 21,3°C |
| 2017 | 21°C | 21,3°C |
| 2018 | 21,2°C | 21,3°C |
| 2019 | 20,6°C | 21,2°C |
| 2020 | 20,5°C | 21,1°C |
| 2021 | 21°C | 20,9°C |
| 2022 | 23,1°C | 21,3°C |
| 2023 | 23°C | 21,6°C |
| 2024 | 20,8°C | 21,7°C |
| 2025 | 19,8°C | 21,5°C |
Hoe is juli veranderd sinds de jaren tachtig?
De vergelijking tussen 1981-1990 en 2016-2025 laat veranderingen zien in temperatuur, regen en langere warme perioden.
In het recentste decennium lag het gemiddelde maximum overdag 1,2°C hoger dan in 1981-1990.
Hoe vaak brengt juli warmte, vorst en regen?
Gebruikelijk aantal dagen en maandneerslag volgens het klimaatnormaal 1991-2020.
Hoe vaak regent het in Bolivia in juli?
De kansen zijn berekend uit alle opeenvolgende perioden van 3, 5 en 7 dagen tussen 1981 en 2025. Een natte dag heeft minstens 1 mm neerslag.
Zeven volledig droge dagen kwamen voor in 93% van de historische perioden. In 7% van de weken viel op minstens één dag neerslag.
Hittegolven, warme nachten en koele perioden in juli
Het percentage toont de jaren met minstens één reeks van drie opeenvolgende dagen of nachten boven of onder de genoemde grens.
Hoogste en laagste waarden sinds 1981
Begin, midden of einde van de maand - wanneer is het weer het stabielst?
We vergelijken temperatuur, droge dagen, zware regen en wind. De gemarkeerde periode heeft doorgaans het kleinste gecombineerde risico op regen en sterkere wind.
- Droge dagen
- 10 dagen
- Kans op zware regen
- 0%
- Vorstnachten
- 8%
- Sterkere wind
- 0%
- Droge dagen
- 10 dagen
- Kans op zware regen
- 0%
- Vorstnachten
- 11%
- Sterkere wind
- 0%
- Droge dagen
- 11 dagen
- Kans op zware regen
- 0%
- Vorstnachten
- 12%
- Sterkere wind
- 1%
De stabielste omstandigheden voor regen en wind vallen doorgaans in: Dag 21 tot maandultimo.
De landwaarden zijn de mediaan van gegevens voor 10 steden op deze site. Bron: dagelijkse gerasterde gegevens van NASA POWER (MERRA-2), 1981-2025; klimaatnormaal 1991-2020. Dit zijn modelgegevens voor een gebied en ze kunnen afwijken van officiële weerstationrecords.
Bolivia weer het hele jaar - gemiddelde temperaturen en regen
| Maand | Dag | Nacht | Kans op regen |
|---|---|---|---|
| januari ★ | 26℃ | 13℃ | 38% |
| februari ★ | 26℃ | 13℃ | 36% |
| maart ★ | 26℃ | 12℃ | 24% |
| april ★ | 26℃ | 10℃ | 12% |
| mei | 24℃ | 7℃ | 7% |
| juni | 23℃ | 4℃ | 5% |
| juli | 24℃ | 4℃ | 1% |
| augustus | 27℃ | 6℃ | 4% |
| september | 28℃ | 9℃ | 10% |
| oktober ★ | 28℃ | 11℃ | 15% |
| november ★ | 27℃ | 13℃ | 23% |
| december ★ | 27℃ | 13℃ | 29% |
Waar is het in Bolivia in juli het warmst? Weer per stad
Per stad tonen we de gemiddelde dagtemperatuur en het warmste en koelste jaar. De vergelijking gebruikt het gemiddelde dagelijkse maximum over heel juli, niet één extreme dag.
| Plaats | Dag | Nacht | Juli 1981-2025 | Kans op regen |
|---|---|---|---|---|
| Riberalta | 32℃ | 18℃ |
Gemiddelde31,5°C
Warmste jaar1998 · 36,7°C
Koelste jaar1989 · 26,2°C
Warmste dag38,7°C · 29 jul 2024
Koelste dag19,4°C · 6 jul 1989
| 1% |
| Cochabamba | 26℃ | 4℃ |
Gemiddelde20,8°C
Warmste jaar2023 · 23,4°C
Koelste jaar2002 · 18,4°C
Warmste dag27,2°C · 4 jul 2023
Koelste dag7,8°C · 4 jul 2015
| 5% |
| Tarija | 25℃ | 3℃ |
Gemiddelde18,8°C
Warmste jaar2022 · 22,2°C
Koelste jaar1996 · 14,6°C
Warmste dag27,1°C · 22 jul 2023
Koelste dag3,2°C · 24 jul 2019
| 1% |
| Camiri | 24℃ | 10℃ |
Gemiddelde25,4°C
Warmste jaar2022 · 29,3°C
Koelste jaar1992 · 21,2°C
Warmste dag37,4°C · 21 jul 2009
Koelste dag4,7°C · 17 jul 2010
| 2% |
| Sucre | 21℃ | 4℃ |
Gemiddelde20,9°C
Warmste jaar2022 · 23°C
Koelste jaar2002 · 18,9°C
Warmste dag29°C · 2 jul 1983
Koelste dag8,5°C · 12 jul 2024
| 1% |
| Potosí | 15℃ | -4℃ |
Gemiddelde16,1°C
Warmste jaar2023 · 18,8°C
Koelste jaar1986 · 13,4°C
Warmste dag21,3°C · 6 jul 2023
Koelste dag4,2°C · 24 jul 2019
| 0% |
| La Paz | 14℃ | -4℃ |
Gemiddelde13,8°C
Warmste jaar2023 · 16,3°C
Koelste jaar2002 · 10,8°C
Warmste dag19,2°C · 4 jul 2023
Koelste dag3,9°C · 4 jul 2015
| 10% |
Temperatuurrecords in Bolivia: juli vergeleken met het hele jaar
De vergelijking gebruikt dagelijkse maximumtemperaturen van 1981 tot 2025 voor de 7 steden in de tabel.
Dit zijn records in gerasterde NASA POWER-data voor de onderzochte steden, niet de officiële nationale stationsrecords.